تبلیغات
او خواهد آمد... - ویژگی یاوران زن امام زمان"عج"

الهم عجل لولیك الفرج

لطفا تا آخر مشاهده كنید بهد هم اگر خواستید نظر بدید

ممنون

ویژگی یاوران زن امام زمان"عج"


آنچه از روایات به طور عمده به دست می آید استقامت در دین و پارسایی و تخلق به مکارم اخلاق می باشد. چنان چه امام صادق (ع) می فرمایند: هر کس بخواهد در شما منتظران حقیقی باشد باید پارسایی پیشه کند و متخلق به مکارم اخلاق گردد. (بحار، ج52، ص 14.(
در ادامه نیز باید گفت که یاران امام (ع) سنگ های زیرین انقلاب جهانی اند و در مورد ویژگی های عمومی آنان نیز باید گفت که آنان دارای خصوصیات زیر هستند:
1
خداجویی: چنان چه امام صادق (ع) درمورد آنان می فرماید: دل هایشان پاره ای آهن است و غبار تردید در ذات مقدس خدای، خاطرشان را نمی آلاید از خشنودی پرودرگارشان هراس دارند و آرزومند کشته شدن در راه خدایند. (بحار، ج 52، ص 308)
2
بصیرت و آگاهی
3
عبادت و بندگی
4
حافظان حدود الهی.
چنان چه حضرت علی (ع) در این مورد می فرمایند: یاران حضرت با این شرایط با امامشان بیعت می کنند که دست پاک باشند و پاکدامنی زبان به دشنام نگیرند و خون کسی را به ناحق نریزند، بر مرکب های ممتاز سوار نشوند و لباس های فاخر نپوشند ساده زندگی کنند و در راه خدا به شایستگی جهاد کنند و ... (الملاحم و الفتن، ص 149).
5
شجاعت.
6
فرمانبرداری از مولا: چراکه آنان عاشق مولای خود هستند و پاکبازان راه او و در انجام دستورهای وی بر یکدیگر پیشی می گیرند چنان چه پیامبر اکرم (ص) در مورد آنان فرمود، تلاشگر و کوشا در پیروی از امام خویش هستند (عیون اخبار الارضا، ج شیخ صدوق، ج1، ص 63)
ایثار و مواسات دل هایشان را به هم پیوند داده و یار و غمخوار یکدیگرند گویا یک پدر و مادر آنان را پرورش داده و دل های آنان از محبت و خیرخواهی به یکدیگر آکنده است. (الزام الناصب، ج2، ص 20)
8
زهد و ساده زیستی
9
نظم و انظباط و ... .
چنان چه طبری در کتاب دلائل الامه از امام صادق (ع) روایت می کند که همراه قائم آل محمد (ع) سیزده زن خواهند بود که به مداوای مجروحان پرداخته و سرپرستی بیماران را برعهده خواهند گرفت. (موعود نامه، ص 385)
و بانوان منتظری که با پرهیزکاری در دوران زندگی خویش و قبل از ظهور حضرت رحلت کرده اند در هنگام ظهور و قیام حضرت به ایشان گفته می شود که امام تو ظاهر گشته اگر مایلی می توانی حضور داشته باشی و آنان نیز به اراده پروردگار زنده خواهند شد و این مربوط به گروه خاصی نیست بلکه هر بانویی خود را با خواسته ها و شرایط زندگی در حکمت مهدی تطبیق دهد ممکن است از رحمت خداوندی بهره مند گشته و برای یاری امام همراه او باشد. (موعود نامه، ص 386)طبقه بندی: امام زمان"عج"--->1،
برچسب ها: ویژگی یاران مهدی،

تاریخ : جمعه 27 فروردین 1389 | 03:21 ب.ظ | نویسنده : او خواهد آمد | الهم عجل لولیك الفرج

  • قیمت دلار | تبادل اطلاعات | پرشین بلاگ